Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

dino-in-hrvoje, skrito-v-raju Njena.si

Ste prepoznali drugačno igro Hrvoja in Dina?

Krkaši neporaženi tudi po derbiju s Heliosom

09.01.2023 07:48

Lošarkarji Krke tudi po 13. kolu Lige Nova KBM ostajajo neporaženi. V derbiju lige so po preobratu v zadnji četrtini na domačem parketu premagali domžalski Helios s 74:67 (18:18, 15:17, 17:21, 24:11).

Liga NKBM, 13. krog, 8.1.

Krka – Helios Suns 74:67 (18:18, 15:17, 17:21, 24:11)

Krka: Stergar 5 (5 sk), Jančar Jarc, Cerkvenik 6 (1 sk), Stipčević 17 (8 sk, 4 as), Stavrov (2 sk, 1 as), Jurković 5 (2 sk), Spasojević 13 (6 sk, 2 as), Špan 15 (2 sk, 2 as), Škedelj 5 (9 sk), Macura 8 (7 sk, 1 as).

Pred uradnim začetkom tekme so se z minuto molka poklonili Marjanu Gregorčiču, svoj čas izjemnemu športnemu novinarju in sopotniku našega kluba. Marjan je umrl konec minulega leta.

Krkaši, ki so igrali brez poškodovanega Mateja Vucića, so začeli v petorki Rok Stipčević, Leon Stergar, Miha Cerkvenik, Radosav Spasojević in Jurij Macura. Moštvi sta se najprej menjavali v vodstvu, potem pa so gostje bili nekoliko bolj razpoloženi v napadu in sredi 6. minute so povedli s 14:7. Krkaši so nato naredili delni izid 9:2 za izenačenje na 16 na začetku 9. minute. Izenačeno je bilo tudi po prvi četrtini, ko je bilo 18:18. V prvi polovici druge četrtine sta bili moštvi izenačeni, gostje pa so si ob kuncu 14. minute priborili pet točk prednosti (24:29). Krkaši so hitro izenačili na 25, ob koncu polčasa pa je imel Helios minimalno prednost (33:35).

V tretji četrtini so bili bolj razpoloženi gostje, ki jih naši košarkarji niso znali zaustaviti v obrambi. Rezultat tega je prednost šestih točk (50:56) za Domžalčane po 30. minutah. Krkaši so do takrat bili slabi predvsem pri metu za tri točke, saj so zadeli le enega od 15 poskusov. Vse to se je obrnilo v zadnji četrtini, ko je Jan Špan v dveh minutah in pol zadel tri zaporedne trojke za 59:56. Sledila je minuta odmora, a je po njej tudi Spasojević zadel trojko in Krkaši so sredi 35. minute vodili s 64:58. Gostje so na začetku 38. minute še uspeli izenačiti na 64, potem do konca tekme niso več zadeli. Krkaši so dosegli sedem točk in na koncu zasluženo zmagali.

• Najboljši streleca: Rok Stipčević 17
  • Največ skokov: Miha Škedelj 9
  • Največ asistenc: Rok Stipčević 4
  • Največ pridobljenih žog: Miha Cerkvenik, Rok Stipčević, Radosav Spasojević, Jan Špan in Jurij Macura 1
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Rok Stipčević 22

Izjavi po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitam fantom za oddelano. Ni bila tekma za uživanje v lepoti, ampak trda predstava obeh moštev. Veliko se je grešilo v napadu, a razlog za to je tudi dobra obramba. Helios je napadalno moštvo, proti kateremu dobivata obramba in skok. To smo odpravili z odliko, saj tako v domačem prvenstvu kot v 2. ABA ligi dosegajo po večini več kot 90 košev. Danes smo pokazali, da jih lahko pustimo na manj koših, imamo pa tudi še mi rezerve v napadu. Zato sem lahko zadovoljen, seveda pa se da še vedno bolje. Polovica prvenstva je sedaj za nami in jaz si želim, da v drugi polovici obranimo prvo mesto na lestvici. Imamo dve zmagi prednosti pred Heliosom, ostali pa so že precej zadaj, tako da je v naših rokah, da to prednost zadržimo v naslednjih 14 tekmah, osvojimo drugo mesto pred končnico, saj gre Olimpija avtomatsko na prvo mesto, in se potem posvetimo morda tudi drugim stvarem.«

Jan Špan, igralec Krke: »Bila je težka tekma, kar smo tudi pričakovali. Pokazali smo pravi karakter, sicer samo v 5-10 minut, ko se je tekma odločala. V prihodnje bomo morali to razpotegniti skozi več minut. Če nam bo to uspelo, bo dobro za nas, drugače pa bomo v težavah, kot smo bili tudi v delih današnje tekme. Zmagali smo predvsem zaradi obrambe, saj v letošnji sezoni ni lahko zadržati Heliosa pod 70 točkami. Tako v slovenski ligi kot v 2. ABA ligi se večkrat ustavijo med 80 in 100 točkami, mi pa smo bili ravno v pravem času zbrani in tega rabimo v prihodnje še več.«

Krkaši imajo tako 13 zmag v 13 tekmah v Ligi Nova KBM, Heliosu, ki je drugi na lestvici, pa sedaj bežijo za dve zmagi. Naslednja tekma v Ligi Nova KBM jih čaka v soboto, 14. 1., ko bodo igrali pri Podčetrtku. Že v sredo, 11. 1., ob 19.00 pa jih čaka nova domača tekma s Heliosom, tokrat prva četrtfinalna tekma Pokala Spar.